Kamienny dywan

Cechy charakterystyczne dywanów kamiennych

Choć termin „kamienny dywan” może dla wielu osób brzmieć lakonicznie, to jest on coraz częściej używany w branży budowlanej oraz wykończeniowej. Przez wiele osób uważany jest za idealną alternatywę dla wszelkiego rodzaju płytek. Czym zatem dokładnie są dywany z kamienia?

 

Kamienny dywan w każdym pomieszczeniu

 

Kamienny dywan powstaje z połączenia żywicy poliuretanowej lub epoksydowej z drobnym kruszywem pochodzącym z kwarcu lub marmuru. Skojarzenie z dywanem wynika z faktu, że sprasowane kamyki nakładane metodą szpachlowania mają niejednolitą, przypominającą materiał strukturę, która dodatkowo działa antypoślizgowo. Dzięki możliwości łączenia kruszywa o różnych odcieniach oraz łatwemu wkomponowywaniu glazury lub drewna, dywany kamienne są wyjątkowo estetyczne. Z tego typu kruszyw możliwe jest nawet stworzenie na podłodze napisu lub logotypu firmy.

 

 

Dywany kamienne mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Doskonale sprawdzają się w sypialniach, łazienkach, salonach, korytarzach czy pomieszczeniach biurowych, ale równie popularne, ze względu na możliwość tworzenia interesujących wzorów, stają się na balkonach i w ogrodach.

Systemy kamiennych dywanów charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne. Szczególnie ważne jest to na tarasach i balkonach, ponieważ naturalny drenaż powoduje, że w przeciwieństwie do płytek, dywany tego typu są dużo mniej narażone na destruktywne działanie mrozu, często skutkujące pęknięciami i rysami. Dzięki używanym żywicom posadzki tego typu są bardzo odporne na zadeptywanie, a ich konserwacja jest łatwa. Dodatkowo zapewniają bardzo przyjemny efekt elastyczności podczas chodzenia. Tego typu pokrycia podłogowe są również uznawane za ciepłe, jednak nie nagrzewają się nadmiernie pod wpływem promieni słonecznych.

 

Dzięki wykorzystaniu dywanów kamiennych możemy zatem w prosty sposób uzyskać oryginalną, estetyczną i trwałą podłogę, której projekt ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *