Powłoki polimocznikowe

Cechy charakterystyczne i zastosowanie polimoczników

Polimoczniki to rodzaj powłok ochronnych wykonanych z syntetycznego polimeru, które są stosunkowo nowym rozwiązaniem na krajowym rynku. Dzięki odmiennemu sposobowi produkcji zyskał on wiele cech determinujących go jako doskonały materiał do pokryć podłóg przemysłowych oraz izolacji w mieszkaniach prywatnych.

Polimoczniki charakteryzują się przede wszystkim całkowitą niewrażliwością na działanie wody oraz wilgoci, a dzięki wysokiej gęstości zapewniają całkowitą szczelność pokrytych nimi powierzchni. Materiał ten jest również bardzo odporny na działanie promieniowania słonecznego, korozję, uszkodzenia mechaniczne jak np. pęknięcia czy ścieranie, a także na większość czynników chemicznych. Dodatkowo posiadają wysokie parametry pochłaniania hałasu z otoczenia. Przy tym wszystkim polimoczniki zachowują również cechy stanowiące o ich uniwersalności – z łatwością dają się nakładać na każdy niemal rodzaj powierzchni  oraz są łatwe w aplikacji.

Gdzie wykorzystuje się polimoczniki

Polimoczniki to doskonały materiał wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkaniowych, jak i w wielu gałęziach przemysłu. W mieszkaniach oraz domach często korzysta się z ich odporności na wilgoć i szczelności, wykorzystując je jako hydroizolację podłóg w pomieszczeniach mających styczność z wilgocią, tj. w łazienkach oraz kuchniach, a także jako pokrycie balkonów.

Jeśli chodzi o przemysłowe zastosowanie powłok z polimoczników to używane są one między innymi we wszelkiego rodzaju halach magazynowych, powierzchniach przemysłowych oraz jako materiał izolacyjny wielu typów kanałów i zbiorników. Przy ich pomocy zabezpiecza się stropy, świetliki dachowe czy nawet wnętrza maszyn transportowych. Posadzki polimocznikowe, które posiadają niezbędne atesty, stosuje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest spełnienie norm z zakresu przechowywania produktów chemicznych czy spożywczych, w tym również w laboratoriach przemysłowych.

Zatem coraz częstsze pojawianie się na polskim rynku powłok polimocznikowych podyktowane jest nie zmieniającymi się trendami, a uniwersalnością i wysokimi parametrami jakościowymi samej powłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *